Ваша дитина боїться стоматолога?

Ваша дитина боїться стоматолога?

Як часто ми чуємо фразу: «Всі наші страхи – з дитинства». З нею важко не погодитися, особливо коли мова йде про лікування зубів. Старі потерті крісла, дзижчить бормашина, задушливий запах – всі ці незмінні атрибути стоматолога викликали страх і наганяли жах не на одне покоління пацієнтів.

Ваша дитина боїться стоматолога?

Часто від страху люди відмовлялися йти до лікаря навіть з такими легко виліковними діагнозами, як карієс або гінгівіт. Поступово зуби обростали товстим шаром нальоту, маленькі каріозні порожнини перетворювалися в «дупла», і в результаті людина отримувала «подарунки» – неприємний запах з рота, зруйновані зуби або видалення в самих запущених випадках. Нерідко можна було почути твердження, що зуби лікувати не варто – краще відразу видалити і позбавити себе від зайвих візитів до лікаря. Ці ж настрої передавалися дітям, і малюки також боялися походів до лікарів.

На щастя, часи змінюються, а з ними – стоматологічне обладнання, матеріали, інструменти. Тепер лікування зубів комфортне, швидке і безболісне!

Лікарі зауважують, що нове покоління пацієнтів набагато менше боїться людей в білих халатах. Сучасні діти легше йдуть на контакт з лікарем і лікуються із задоволенням. Багато з них навіть не намагаються розхитувати молочні зубки самостійно, а просять батьків записати їх на видалення до лікаря.

Не вірите? Але це дійсно так! Секрет розкрито!

Батьки цих сміливців просто-напросто ніколи не розповідають дітям «страшилки» про лікарів. Малюкам навіть не спадає на думку, що лікування може бути болючим або непріятним.С раннього віку діти долучаються до культури гігієни, в тому числі до профілактичної чищення і своєчасному лікуванню зубів, тому всі маніпуляції, проведені вчасно, не завдають психологічних травм малюкам. Фахівці кажуть, що з часом, ставши дорослими, такі діти продовжують уважно стежити за своїм здоров’ям, а згодом, вже ставши батьками, прищеплюють правильне ставлення до лікування своїх дітей. Так поступово формується покоління відповідальних пацієнтів.

Бажаєте, щоб ваші діти з радістю відвідували лікарів?

Тоді запам’ятайте 3 ГОЛОВНИХ ПРАВИЛА:

  • Частіше розповідайте малюкам історії про хороших докторів, малюйте, грайте в ляльковий театр;
  • Переконуйте, що «боляче» може бути тільки ДО прийому;
  • Пояснюйте, що якщо виконувати ВСІ прохання і рекомендації лікаря, лікування пройде швидко і навіть весело.

Пам’ятайте: саме батьки формують уявлення дитини про навколишній світ. Намагайтеся вкладати в дитяче підсвідомість тільки правильну і корисну інформацію. І не затягуйте візит до стоматолога!

Ваша дитина боїться стоматолога?
Догори